Novinky

PHS (opět) v Liliovce

16.05.2024

Letos již podruhé chystáme posezení u čaje se středozemskou písní, a to ve čtvrtek 30.5. od 18:30 hodin.

Pro všechny, kteří se nezvládli nebo nemohli dostavit na minulé hraní v Liliové čajovně (včetně Aha) a samozřejmě i pro ty, kteří to minule zvládli, máme dobrou zprávu. Chystáme se do Liliovky znovu a tentokrát, doufejme, v plnější sestavě (včetně Aha).

Lilikovka banner

Pokud tedy onen čtvrteční podvečer povedou vaše kroky uličkami v okolí čajovny a zaslechnete z oken libé tóny nástrojů, berte to jako pozvání k šálku dobrého moku a písním z pradávných i celkem nedávných středozemských věků. Pak řekněte "přítel" a vstupte, budete vítáni (včetně Aha).

Těší se na Vás PHS (včetně Aha)

Nové obrázky u trpasličích písní

08.05.2024

Díky Eibe máme zbrusu nové obrázky pro některé trpasličí písně.

Trpaslíci jsou národ sice malý vzrůstem zato však velký mnohými svými činy. A mezi tyto činy jistě můžeme zařadit i nádhernou trpasličí knihu, kterou jsme poprvé zahlédli na jednom z koncertů PHS. Její autorka Zuzana Eibe Richterová nám laskavě umožnila zveřejnit některé ze stránek. Můžeme se tedy nově potěšit nádhernými ilustracemi a psanou podobou dvou trpasličích písní - Tragické písně zavalených trpaslíků a Trpasličí písně o jaru.

Tragická píseň zavalených trpaslíků od Eibe

Trpasličí píseň o jaru od Eibe

A snad neprozradím příliš, když řeknu, že pro příznivce kamenných síní chystáme i další překvapení ze zmíněné knihy. Můžeme se těšit již brzy.

AHO

PHS v Liliovce

07.04.2024

PHS chystá neformální posezení u čaje a středozemských písní v Liliové čajovně ve čtvrtek 11.4. od 18:30.

Ačkoli členové PHS na čas tak trošku osiřeli, když kapelnice Katka Schwarzerová odjela pracovně za velkou louži, nechtějí samozřejmě úplně zlenivět a po entím způsobu "zestromovatět". Proto je v plánu zahrát si a zazpívat pár středozemských písní v oblíbené Liliové čajovně na Sokolovské ulici v Libni.

Lilikovka banner

Pokud vás onen čtvrtek kroky povedou kolem, určitě se zastavte na kus písně nebo dobrého místního moku.

Těší se na Vás (aspoň část)

PHS